Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (2023)

Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (1)

Odtwarzacze

przeczytasz w 9 min.

Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (2)

Autor:WojciechKulik

 • facebook
 • wykop
 • twitter

13 komentarzyDyskutuj z nami

Chcesz zamienić zwykły telewizor wSmart TV? Przystawka do telewizora to najtańszy inajprostszy, azarazem najskuteczniejszy sposób. Masz do wyboru urządzenia typu box oraz stick – wtym rankingu znajdziesz najlepsze propozycje zobu tych kategorii.

Jeśli twój telewizor nie radzi sobie ze współczesnymi aplikacjami na TV, to dobra przystawka Smart TV przyjdzie ci zpomocą. Już za około 200 złotych otworzy twój telewizor na serwisy streamingowe, takie jak Netflix, HBO Max, Disney+ czy Amazon Prime Video, atakże pozwoli ci skorzystać zYouTube’a. Takie urządzenie sprawi, że zniknie ograniczenie do (ubogiej) oferty telewizji, aotworem staną drzwi do niewyczerpywalnych źródeł rozrywki. Oto nasz ranking przystawek Smart TV.

Jaka przystawka Smart TV do telewizora? Ranking 2022:

 • Amazon Fire TV Stick – po prostu dobra przystawka Smart TV
 • Google Chromecast 3.0 – prosta przystawka do telewizora
 • Google Chromecast 4.0 – optymalna przystawka do telewizora
 • Xiaomi Mi TV Stick – dobra itania przystawka Smart TV
 • Xiaomi Mi TV Stick 4K – przystawka Android TV wdobrej cenie
 • Xiaomi Mi Box S – przystawka Android TV box jako alternatywa
 • Apple TV 4K 32GB 2nd gen – dobra przystawka Smart TV box

Smart TV box czy stick – czym to się różni?

Box to „skrzyneczka” – podobna do dekodera. Stick (zwany też „dongle”) zkolei przypomina wyglądem pendrive’a. Różnią się konstrukcją: stick jest subtelniejszy, ale często nie pozwala na zbliżenie telewizora do ściany (jest tak, gdy porty wTV są skierowane wtył, anie wbok). Zkolei ich działanie jest takie samo: zapewniają dostęp do funkcji Smart TV na (prawie) każdym telewizorze.

Właśnie – czy każdy telewizor można tak unowocześnić? Nie, nie każdy, ale prawie każdy telewizor wnaszych domach jest faktycznie na to podatny. Wymóg jest właściwie tylko jeden: nasze urządzenie musi mieć co najmniej jedno wolne wejście HDMI.

Zamiana zwykłego telewizora wSmart TV. Co zyskasz po podłączeniu przystawki?

Zakup przystawki wiąże się najczęściej zniewielkim kosztem, szczególnie gdy porówna się go do wymiany telewizora na nowy (zapłacisz kilka stówek, nie kilka tysięcy). Prawda jest jednak taka, że choć ceny mają podobne, to funkcjonalność przystawek jest różna imożna ją podzielić na cztery kategorie – niektóre modele mają coś do zaoferowania wkażdej znich, inne tylko wwybranych. Są nimi mianowicie:

 • możliwość przesyłania treści ztelefonu lub komputera na duży ekran telewizora,
 • możliwość odtwarzania materiałówzapisanych wpamięci urządzenia,
 • możliwość korzystania zserwisówVOD iaplikacji Smart TV na telewizorze,
 • możliwość intuicyjnego (wtym: głosowego) sterowania telewizorem.

Przy wyborze przystawki Smart TV dla siebie zwróć uwagę na jej funkcjonalność, ale nie tylko to ma znaczenie. Jeśli nie masz szybkiego Wi-Fi wdomu, to upewnij się, że urządzenie można podłączyć do Internetu za pomocą przewodu Ethernet. Dobrze też, gdy przystawka ma port USB lub slot na kartę pamięci, dzięki czemu dostarczysz filmy iseriale. Obsługiwana rozdzielczość jest kolejną istotną cechą (jeśli masz telewizor 4K, to dobrze, gdy przystawka też oferuje 4K). Zwróć też uwagę na obsługę HDR.

Oto najlepsze przystawki Smart TV na rynku

Amazon Fire TV Stick – po prostu dobra przystawka Smart TV

Ocena benchmark.pl

 • 4,6/5

Wystarczą jakieś dwie stówki, by wzbogacić swój telewizor – nawet kilkuletni – opełen pakiet aplikacji Smart TV, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, YouTube czy Player. Tyle właśnie kosztuje Amazon Fire TV Stick, od niedawna obsługujący także język polski. Wprzeciwieństwie do pozostałych wtym zestawieniu modeli, nie jest oparty na Androidzie, lecz autorskim systemie Fire OS. Cechuje się prostym iintuicyjnym interfejsem, dzięki czemu użytkowanie to czysta przyjemność. Minus jest taki, że maksymalna rozdzielczość to Full HD, ale jeśli takie samo ograniczenie ma twój telewizor, to sprawdzi się doskonale. Dla bardziej wymagających lepszą propozycją będzie Amazon Fire TV Stick 4K Max.

Najważniejsze cechy:

 • Obsługiwane formaty wideoAVC/H.264
 • Formaty audioWAV, FLAC, OGG, WMA, ACC, AC3
 • Wymiary86 x 30 x 13 mm
 • Pojemność pamięci8192 MB

Google Chromecast 3.0 – prosta przystawka do telewizora

Ocena benchmark.pl

 • 4,6/5

W sumie najtańszym inajprostszym sposobem, by rozszerzyć multimedialne możliwości telewizora, jest jednak Google Chromecast 3.0. Dzięki tej przystawce możesz bez problemu wyświetlać na dużym ekranie materiały wideo ze smartfona zAndroidem, iPhone’a, tabletu czy nawet laptopa. Ten sprzęt jest wówczas nie tylko źródłem treści, ale też pilotem. Wten sposób możesz na przykład odpalić Netfliksa czy YouTube’ai – co najlepsze – równocześnie możesz standardowo korzystać ze swojego urządzenia. Dużym plusem jest też przemyślana konstrukcja – zjednej strony nie jest to skrzynka, dla której trzeba by szukać miejsca na stoliku, zdrugiej – nie jest to gadżet wstylu „przerośniętego pendrive’a”, blokującego dostęp do innych portóww telewizorze albo uniemożliwiającego przysunięcie go bliżej ściany.

Najważniejsze cechy:

 • Obsługiwane formaty wideoMP4
 • Formaty audioMP3, WAV
 • Wymiary52 x 13,8 x 51,9 mm

Google Chromecast 4.0 – optymalna przystawka do telewizora

Ocena benchmark.pl

 • 4,6/5

Nowy Google Chromecast 4.0 to poważny krok naprzód względem „Trójki” – można wręcz powiedzieć, że jest urządzeniem innej kategorii. Nie mówimy tu już ogadżecie pozwalającym tylko na przesyłanie treści ze smartfona, lecz osamowystarczalnej przystawce, potrafiącej zamienić zwykły telewizor wSmart TV. Oferuje platformę Google TV zprzejrzystym interfejsem, opierającym się na rekomendacjach. Dzięki temu zawsze masz coś do obejrzenia wramach tej lub innej usługi VOD. Możliwości są więc bardzo szerokie, aobsługa – dziecinnie prosta. Ułatwia ją jeszcze dołączony do zestawu pilot. Wdodatku możesz liczyć na świetną jakość obrazu: rozdzielczość 4K, 60 klatek na sekundę iHDR, aza bezproblemową łączność bezprzewodową odpowiadają moduły Wi-Fi 5 iBluetooth.

Najważniejsze cechy:

 • Wymiary162 x 61 x 12.5 mm

Xiaomi Mi TV Stick – dobra itania przystawka Smart TV

Ocena benchmark.pl

 • 4,6/5

Urządzenie niezależne od smartfona możesz jednak kupić także za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Ito nie byle jakie urządzenie, bo Xiaomi Mi TV Stick radzi sobie wakcji naprawdę dobrze. Jest to mianowicie przystawka zsystemem Android TV, oferującym dostęp do wszystkich kluczowych serwisów, takich jak YouTube, Netflix czy HBO Max. Równocześnie ma wbudowanego Chromecasta, umożliwiając tym samym odtwarzanie treści zurządzenia mobilnego lub komputera na dużym ekranie. Musisz liczyć się znieco niższą wydajnością, rozdzielczością Full HD (zamiast 4K) oraz mniej ergonomiczną konstrukcją, ale zpowierzanych mu zadań Mi TV Stick wywiązuje się bez zarzutu. Przy ograniczonym budżecie jest to bardzo dobry wybór.

Najważniejsze cechy:

 • Wymiary92.4 x 30.2 x 15.2 mm

Xiaomi Mi TV Stick 4K – przystawka Android TV wdobrej cenie

Ocena benchmark.pl

 • 4,6/5

Chiński producent ma też coś dla ciebie, jeśli koniecznie zależy ci na ultrawysokiej rozdzielczości. Wtakim przypadku sprawdź Xiaomi Mi TV Stick 4K. Ta przystawka jest oczywiście nieco droższa, ale dopłacasz nie tylko do wyższej jakości wideo. Możesz także liczyć na szybsze działanie systemu Android TV iłączność Bluetooth na wyższym poziomie, jak również na obsługę dźwięku przestrzennego wsystemie Dolby Atmos. Krótko mówiąc: to kawał dobrej przystawki Smart TV za wcale nie takie duże pieniądze.

Najważniejsze cechy:

 • Obsługiwane formaty wideoAVC/H.264
 • Formaty audioMP3, FLAC, ACC
 • Wymiary106 x 29 x 15 mm
 • Pojemność pamięci8192 MB

Xiaomi Mi Box S – przystawka Android TV box jako alternatywa

Ocena benchmark.pl

 • 4,6/5

Oprócz „sticka” Xiaomi ma też „box”. Szczególnie warty uwagi jest Mi Box S – odtwarzacz multimedialny zAndroidem ipakietem rozwiązań od Google na pokładzie. Ma wbudowanego Chromecasta, więc umożliwia łatwe iszybkie przesyłanie obrazu wideo na duży ekran. Ma też Asystenta Google, zapewniając ci wygodną obsługę za pomocą głosu. Wreszcie, oddaje także dostęp do sklepu Google Play, pozwalając ci na korzystanie znajrozmaitszych aplikacji VOD inie tylko (możliwości są niemal nieograniczone). Źródła rozrywki są tu więc trudne do wyczerpania, ajakby tego było mało to możesz też liczyć na wysoką jakość obrazu – do 4K/60fps zHDR. Szybka łączność przewodowa ibezprzewodowa to kolejne atuty na liście. To na dobrą sprawę siostra modelu powyżej, tyle tylko że winnej formie.

Najważniejsze cechy:

 • Obsługiwane formaty wideoAVI, MKV, MPEG-4, AVC/H.264, TS, VC-1
 • Formaty audioMP3, FLAC, OGG
 • Wymiary101 x 19.5 x 101 mm
 • Pojemność pamięci8192 MB

Apple TV 4K 32GB 2nd gen – dobra przystawka Smart TV box

Ocena benchmark.pl

 • 4,6/5

Owszem, kosztuje sporo, ale to naprawdę dobry sprzęt. Duży magazyn danych – 32 GB – jest jednym zistotnych atutówprzystawki Apple TV 4K (będącej również pełnoprawnym odtwarzaczem multimedialnym). Ważniejsze jest jednak to, że jak na sprzęt tego producenta przystało, tu po prostu wszystko działa ito działa jak należy. Ten box ma na pokładzie system tvOS cechujący się szybkim działaniem iintuicyjnym interfejsem – daje dostęp do kluczowych usług, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, YouTube czy wreszcie Apple tv+ zbogatą kolekcją filmówi seriali na wyłączność. Rozdzielczość 4K iHDR wformacie Dolby Vision sprawiają, że można nacieszyć oczy podczas seansu wsalonie, aszybki procesor i4 GB RAM-u pozwalają zapomnieć ojakichkolwiek problemach zwydajnością.

Najważniejsze cechy:

 • Wymiary35 x 98 x 98 mm
 • Pojemność pamięci32768 MB

BONUS: Nvidia Shield TV – przystawka Smart TV dla graczy

Ciekawą alternatywą dla wieńczącej ranking, wypasionej przystawki Apple TV 4K, może być Nvidia Shield TV. Jest to bardzo dobra opcja, jeśli szukasz przystawki smart TV, która pozwoli ci też pograć na telewizorze bez konieczności podłączania konsoli. Oddaje mianowicie dostęp do chmurowej usługi GeForce NOW zponad 1000 gier wkatalogu. Niestety zjej dostępnością bywa różnie – szczególnie wprzypadku tych lepiej wyposażonych wariantów.

Czy warto kupić przystawkę Smart TV, ajeśli tak, to którą?

Jeżeli twój telewizor ma już najlepsze lata za sobą albo też nigdy nie miał do zaoferowania tyle, na ile liczysz, to zdecydowanie warto. Zakup przystawki jest zdecydowanie tańszy niż zakup nowego telewizora ijeśli tylko nie masz zastrzeżeń do jakości obrazu – nawet się nie zastanawiaj.

Nie licz jednak na jednogłośną odpowiedź wprzypadku pytania: „którą wybrać?”. Gdyby to było takie proste, to zamiast siedmiu (czy nawet ośmiu, gdyby doliczyć Shielda) po prostu podalibyśmy jedną. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz.

Przeczytaj także:

 • Google Chromecast 3 vs Chromecast 4 – czy warto dopłacać?
 • 7 aplikacji na Smart TV, które trzeba mieć
 • Czy warto wymienić kilkuletni sprawny telewizor na nowszy, nawet tańszy?
 • Kategorie:
 • RTV
 • Telewizory
 • Odtwarzacze
 • Tematyka:
 • Najlepsze z najlepszych - TOP
 • przystawki Smart TV
 • Smart TV

Routery Postaw na nowe standardy – Wi-Fi 6 lub Wi-Fi 6E Wojciech Spychała

Internet Ile kosztuje internet w Polsce? Sprawdziłam to Kasia Rutkowska

Gry Płakałem jak grałem - najgorsze gry 2022 roku Mateusz Tomczak

Filmy / seriale / VOD Czy jesteśmy świadkami upadku HBO Max? Czegoś takiego z pewnością jeszcze nie było Jakub Krawczyński

Komentarze

13

Zaloguj się, aby skomentować

 • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (11)

  Lesiu34

  2

  A gdzie Nokia Streaming Box 8000???

  • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (12)

   Toya48

   2

   A niby dlaczego stick nie pozwala zbliżyć telewizora do ściany? Wystarczy użyć kabla hdmi z jednej strony łamana wtyczka jak litera L z drugiej gniazdo i podłączasz sticka

   • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (13)

    Dzentel

    1

    jakie są kryteria tegoż rankingu? która przystawka jest na pierwszym miejscu? gdzie jest ranking? czy autor wie co to znaczy ranking?

    • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (14)

     hegazi

     1

     Pytanie: tylko po co?

     • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (15)

      fonzie

      Dlaczego w zestawieniu nie ma H96 max x3?

      • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (16)

       kriss266

       -3

       Jedynymi godnymi uwagi przystawkami są tu Nvidia Shield i Apple TV reszta to nieudolne próby kopiowania cudzych pomysłów, mam tu na myśli głównie „chińskie” badziewia.

       • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (17)

        wrtwrt

        Jak benchmark coś testuje to robią to dyletanci. Albo wnuki "radaktorów" zlecają to swoim najaranym kumplom. Chodzi o to żeby nie kupować niczego co jest w tym "rankingu".

        • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (18)

         kropa

         Jakiś dziwny ranking. Wygląda jak by był opłacony przez Xiaomi :( Mi Stick był dobry kilka lat temu. Teraz ma trochę słabe parametry. Brak tu firmy Realme , Nokia. Ja niedawno się przesiadłem z Mi Stick na Strong Leap-s1 działa rewelacyjne https://youtu.be/LcG8nVFLVa8

         • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (19)

          piotr.potulski

          Taka przystawka ma mieć dokładnie 2 cechy: być tania, działać. Dla mnie optymalny okazał się Cheromecast 4. Kosztuje drobne, uruchomienie proste, działa. Ma wszystko co ma mieć i tyle. Xiaomi były by "dobre bo tanie", ale mają problem z działaniem niektórych aplikacji. Apple to dla mnie palenie kasy. Ewentualnie jest jeszcze nVidia, czyli trochę STB, trochę konsola.

          • Jaka przystawka Smart TV? Ranking 2022 (20)

           kropa

           Aktualnie testuje bardzo wydajny Box Homatics Box R 4K Plus zachęcam to obejrzenia prezentacji - https://youtu.be/4Pvp_YZkEdU

           {name}

           {voteval}

           {text}

           {userCanEdit} {isAdmin}

            Top Articles
            Latest Posts
            Article information

            Author: Lilliana Bartoletti

            Last Updated: 01/15/2023

            Views: 5851

            Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

            Reviews: 84% of readers found this page helpful

            Author information

            Name: Lilliana Bartoletti

            Birthday: 1999-11-18

            Address: 58866 Tricia Spurs, North Melvinberg, HI 91346-3774

            Phone: +50616620367928

            Job: Real-Estate Liaison

            Hobby: Graffiti, Astronomy, Handball, Magic, Origami, Fashion, Foreign language learning

            Introduction: My name is Lilliana Bartoletti, I am a adventurous, pleasant, shiny, beautiful, handsome, zealous, tasty person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.